KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14544121

nr 1454 4121

Carl August Fahlgren

(1819-1905), Sverige

Oljemålning, Carl August Fahlgren (1819-1905), "Hamn vid Möjarö". Signerad, daterad 1889. Olja på pannå, 28x31 cm, yttermått inklusive ram: 30x39 cm.

Carl August Fahlgren, svensk målare född 1819, död 1905.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 14 mars 2022
kl 19:20:14

Carl August Fahlgren

Läs mer om Carl August Fahlgren